Den 14 juni mellan kl 15-17 anordnar Bjarne mfl bakluckeloppis nere vid bryggorna vid Björkviksbadet. Fyll din baklucka med saker du inte längre behöver och vill sälja, parkera bilen på en bra tom yta vid bryggorna vid Björkviksbadet, öppna bakluckan och sälj, sälj, sälj. Gå runt bland de andra bilarna och köp, köp, köp.

Eftersom det inte får plats hur många bilar som helst och detta event är till för föreningens medlemmar i första hand är det bara föreningens medlemmar som får ställa sin bakluckebil och sälja. I vanliga fall är det en avgift för att ställa sin bil på bakluckeloppis men självklart är det gratis för oss medlemmar när det är vårt egna område.

Hör av dig till Bjarne (se här för kontaktuppgifter) så han kan få en uppfattning om hur många som kommer.

/Christer
(för styrelsen)